Geriausias pagalvės užpildas
Turbūt visi sutiks, kad pagalvės turi vieną didžiausią įtaką miego kokybei. Tačiau šiais laikais išsirinkti pagalvę yra sudėtinga. Gamintojai siūlo daugybę įvairių gaminių, tačiau tik nedaugelis pirkėjų žino tikrąjį naudojamų užpildų skirtumą. Štai kodėl mes esame čia, kad jums padėtume. Aptarsime, kokią pagalvę rinktis, ir medžiagų, iš kurių jos pagamintos, skirtumus.
Viskoelastinė pagalvė
Galbūt esate matę modernias banguotas pagalves - jos yra viskoelastinės. Šios pagalvės būna įvairių dydžių ir formų, tačiau jos ypatingos tuo, kad jų užpildas skirtas galvai ir kaklui palaikyti. Viskoelastinės pagalvėlės gali būti kietos arba minkštos, priklausomai nuo to, ar jų paviršius yra lygus, ar profiliuotas.
Viskoelastinių pagalvių užpilde yra nedideli oro kanalai, todėl miegant geriau cirkuliuoja oras. Ne visi mėgsta šias pagalves, tačiau gerbėjai pripažįsta, kad kitokios pagalvės net ir nebenorėtų. Jos yra patogios ir tinka žmonėms, turintiems daugybę negalavimų, pavyzdžiui, osteochondrozę, radikulitą, nugaros ir kaklo skausmus.
Atkreipkite dėmesį, kad viskoelastinės pagalvės gaminamos iš kietos arba kimštos medžiagos. Nepaisant šio skirtumo, pagalvės savybė prisitaikyti prie kaklo, galvos ir pečių padėties išlieka. Skirtumas tik tas, kad galite keisti užpildo kiekį, taigi ir pagalvės aukštį.
Medvilnine Pagalvė
Tai pagalvės pasižyminčios puikiu laidumu orui, todėl vasarą ne per karšta, o žiemą ne per šalta, todėl užtikrins komfortą visus metus. Ji taip pat labai higieniška ir atspari bakterijoms. Tačiau ypatingą dėmesį reikėtų skirti kokybei. Priešingu atveju pagalvė gali greitai subliukšti. Tačiau patikimų gamintojų gaminiai gali tarnauti ilgus metus.
Plunksninė pagalvė
Anksčiau plunksninės pagalvės buvo labai populiarios, tačiau šiais laikais yra puikių alternatyvų. Šiose pagalvėse gyvena erkės ir sukelia alergiją. Todėl augaliniai ir sintetiniai užpildai laikomi pranašesniais. Pūkinių pagalvių savo parduotuvėje neturime, tačiau jei mėgstate pūkines pagalves, apie šį gaminį tikrai turėtumėte žinoti.
Pirma, plunksninės pagalvės gaminamos iš žąsų arba ančių pūkų. Jos minkštos ir purios, bet jei į užpildą pridedama plunksnų, jis tampa kietas. Santykis skiriasi ir nuo to priklauso pagalvės kietumas. Šios pagalvės yra labai patogios, tačiau jos gali sukelti alergiją ir reikalauja ypatingos priežiūros, kad būtų išvengta dulkių erkučių. Taip pat nesirinkite pigių variantų. Blogas išorinis audinys praleis pūkus ir pajusite aštrius plunksnų galiukus.
Bambukinė pagalvėlė
Pūkuota bambuko pagalvė itin patogi naudoti. Šis pluoštas mažina prakaitavimą, todėl miegodami išliksite gaivūs, patogūs ir sausi. Natūralus augalinės kilmės bambuko pluoštas taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, jame nėra bakterijų, pelėsių ir grybelių. Dėl šios savybės bambuko pagalvės ypač tinka alergiškiems žmonėms. Taip pat nepamirškite, kad bambukinės pagalvės gerai sugeria drėgmę ir greitai išgaruoja. Tai ypač vertinga žmonėms, kurie gerai miega, yra alergiški arba kenčia nuo temperatūros pokyčių miegodami.
Poliesterio pagalvė
Kai kyla abejonių, kaip išsirinkti pagalvę, kai kurie atsigręžia į poliesterį. Tačiau tai visiškai nereikalinga! Tai modernus sintetinis audinys, pasižymintis puikiomis miego savybėmis. Šias pagalves lengva prižiūrėti, poliesterio pluošto rutuliukai yra elastingi, purūs ir ilgai išlaiko savo savybes. Tiesa, tokios pagalvės laikui bėgant gali sukietėti, tačiau taip dažniausiai nutinka dėl netinkamos priežiūros.
Dar vienas svarus argumentas už poliesteriu užpildytas pagalves yra puikus jų kainos ir kokybės santykis. Be to, šiuolaikinis poliesteris savo savybėmis net konkuruoja su natūralia medvilne, tačiau yra daug elastingesnis ir puresnis, todėl yra patvaresnis ir labiau skalbiamas.
Mikropluošto pagalvė
Daugelis žmonių renkasi pagalves su mikropluošto užpildu, nes jos yra labai minkštos ir purios bei pasižymi antialerginėmis savybėmis. Jose negali gyventi erkės. Tiesą sakant, mikropluošto pagalvės kartais vadinamos pūkinėmis pagalvėmis, nes jos jaučiasi kaip pūkinės.
Tačiau mikropluošto pagalvės yra žemos ir minkštos. Jei pageidaujate kietesnių, aukštesnių pagalvių, ieškokite pagalvių su mikropluošto kamuoliukų užpildu. Šios pagalvės yra gana minkštos, tačiau mikropluošto pagalvės paprastai būna didesnės, nes didesnės užpildo dalelės suteikia joms tvirtumo.
Kaip išsirinkti pagalvę?
Kad galėtumėte ramiai ir patogiai miegoti, pagalvėms nebūtina išleisti daugybės pinigų. Apžvelkime pagalvių savybes. Daug informacijos galite rasti mūsų puslapyje. Tada įvertinsime jūsų poreikius: pageidaujamą pagalvės aukštį, įprastą miego padėtį ir pan. Tai gerokai palengvins pasirinkimą ir padės rasti tinkamą pagalvę iš pirmo karto.
Rekomenduojame keisti pagalvę kas 12-24 mėnesius. Tai užtikrina patogumą ir švarą. Per dvejus metus daugelis pluoštų susidėvi ir praranda savo pirmines savybes. Tai visiškai natūralus procesas. Vis dėlto daug blogiau yra tai, kad pagalvėse veisiasi mikrobai, kaupiasi dulkės ir kiti nešvarumai ypač kai netinkamai išskalbti, o galiausiai tai kenkia miego kokybei: sukelia alergijos simptomus, pagalvė įgauna prastą kvapą ir kt.
Visas pagalves rasite Savashome.