Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 50 eur 

Kodėl miego trūkumas kenkia ir kaip to išvengti?

2023 10 30

Kodėl miego trūkumas gali būti didesnė problema, nei manote?

Visi žinome, kad norint jaustis gerai, kiekvieną naktį reikėtų miegoti bent aštuonias valandas. Bet realybė kitokia – net 35 % suaugusiųjų miega vos septynias ar dar mažiau valandų. Gal atrodo, kad viena kita trumpesnė naktis nėra didelė problema, tačiau ilgainiui miego trūkumas daro rimtą žalą tiek jūsų organizmui, tiek protui.

Miego trūkumas kenkia jūsų protinei veiklai

Jeigu reguliariai miegate mažiau nei septynias valandas, jūsų smegenys pradeda veikti lėčiau. Suvokimo greitis krenta, sprendimus priimti darosi sunkiau, koordinacija prastėja, o reakcija sulėtėja. Vos viena prarasta miego valanda gali sumažinti gebėjimą įsiminti naują informaciją, nes būtent miegant smegenys apdoroja ir saugo prisiminimus. Taigi, jei jaučiatės užmaršūs ar sunkiai susikaupiate – galbūt kaltas nepertraukiamas žiūrėjimas į ekraną prieš miegą?

Miego trūkumas silpnina jūsų imuninę sistemą

Reguliariai neišsimiegant, organizmui darosi vis sunkiau kovoti su virusais. Moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės, kurie miega mažiau nei septynias valandas, tris kartus dažniau peršąla. Be to, miego stoka didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Tad jei dažnai jaučiatės pavargę ir silpni – gali būti, kad jūsų kūnas tiesiog neturi pakankamai laiko atsigauti.

Nepakankamas miegas gali turėti įtakos svoriui

Kai organizmui trūksta miego, sutrinka metabolizmas – maistas nėra taip efektyviai perdirbamas, todėl gali būti sunkiau išlaikyti arba numesti svorį. Be to, miego trūkumas skatina alkį ir potraukį kaloringam, angliavandenių turinčiam maistui. Tai reiškia, kad mažiau miegodami nesąmoningai renkatės užkandžius, kurie gali lemti papildomus kilogramus.

Jūsų kūnas reaguoja į nemigą kaip į alkoholį

Ar žinojote, kad vos po 17 valandų budrumo žmogaus organizmas pradeda veikti taip, tarsi jo kraujyje būtų 0,05 % alkoholio? Jei atsikėlėte 6 val. ryte, tai iki 23 val. vakaro jūsų reakcija ir mąstymas jau bus sulėtėję. O po 24 valandų be miego jūsų būklė bus lygiavertė teisėtai girtam asmeniui.

Lėtinis miego trūkumas – kaip nemiegoti 48 valandas iš eilės

Jei kelias dienas iš eilės miegate tik 4–6 valandas, jūsų smegenys tai vertina kaip 24 valandas be miego. O jei tokia situacija tęsiasi savaitę ar ilgiau – jūsų protiniai gebėjimai tampa prilygstantys tiems, kuriuos turi žmogus, nemiegojęs ištisas 48 valandas. Kūnas tiesiog neturi galimybės atsigauti.

Leiskite sau pailsėti – tai svarbiau, nei manote

Sustokite ir pagalvokite – ar tikrai verta paaukoti savo sveikatą ir gerą savijautą dėl papildomos valandos telefone ar kompiuteryje? Kartais geriausia, ką galite padaryti dėl savęs, tai tiesiog anksčiau atsigulti į lovą ir leisti kūnui pailsėti. Nes geras miegas nėra prabanga – tai būtinybė.

Kad miegas būtų dar kokybiškesnis, pasirūpinkite patogia patalyne ir jaukia aplinka. Visas prekes, kurios padės jums atsipalaiduoti ir mėgautis giliu miegu, rasite Savashome puslapyje.

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.