Kaip prižiūrėti lininę patalynę: skalbimas ir džiovinimas
2022 06 13
Kodėl verta rinktis lininę patalynę?
Linas – vienas seniausių ir labiausiai vertinamų natūralių audinių, pasižymintis ilgaamžiškumu, natūralumu ir puikiomis savybėmis. Jis ne tik lengvai prižiūrimas, bet ir turi natūralų UV spindulių filtrą, todėl apsaugo odą nuo žalingo saulės poveikio. Dėl savo savybių linas plačiai naudojamas įvairiems tekstilės gaminiams, o ypač vertinama iš jo siuvama patalynė.
Lininė patalynė švelniai priglunda prie kūno ir natūraliai vėsina net ir per pačias karščiausias vasaros naktis. Tai puikus pasirinkimas ieškantiems komforto ir natūralumo. Tinkamai prižiūrimas linas ilgai išlaiko savo kokybę, o po kiekvieno skalbimo tampa vis minkštesnis. Nors kai kuriems atrodo, kad linas lengvai glamžosi ir jo priežiūra – sudėtinga, iš tiesų, laikantis kelių paprastų taisyklių, viskas tampa labai paprasta.
Kaip skalbti lininę patalynę?
Įsigijus lininės patalynės komplektą, jį rekomenduojama išskalbti dar prieš pirmą naudojimą. Pirmą kartą patalynę reikėtų skalbti atskirai – be kitų drabužių ar tekstilės gaminių. Rekomenduojama temperatūra – ne aukštesnė nei 30 °C, vengiant balinančių skalbiklių.
Skalbimo metu lininę patalynę reikėtų išversti į blogąją pusę. Naudokite švelnius skalbiklius arba natūralų muilą, venkite baliklių ir cheminio valymo – tai gali pažeisti lino pluoštą bei spalvą.
Vėliau lininę patalynę galima skalbti kartu su kitais tekstilės gaminiais, tačiau svarbu, kad jie būtų panašių spalvų. Linas – itin tvirtas audinys, todėl atlaiko daugybę skalbimo ciklų ir netgi tampa minkštesnis bei, priklausomai nuo spalvos, gali šviesėti ar balti.
Kadangi linas gerai sugeria drėgmę, skalbiant jį reikėtų dėti į tuštesnę skalbyklę – taip audinys geriau prisigers vandens ir išsiplaus švariau. Skalbimo programa turėtų būti skirta subtiliems audiniams. Optimaliausia skalbimo temperatūra – apie 40 °C, o šviesius gaminius galima skalbti ir aukštesnėje temperatūroje – iki 60 °C ar net 95 °C. Visgi, būtina žinoti, kad linas gali susitraukti nuo 4 iki 7 %, todėl rekomenduojama laikytis gamintojo nurodytų priežiūros instrukcijų.
Norint išlaikyti higieną miegamajame, patartina lininę patalynę keisti ir skalbti kartą per dvi savaites. Taip užtikrinsite švarą, gaivą ir pašalinsite susikaupusias bakterijas.
Kaip džiovinti ir lyginti liną?
Linas yra tvirtas, bet greitai džiūstantis audinys. Visgi netinkamai džiovinant, jis gali pernelyg susiglamžyti. Norint to išvengti, prieš džiovinimą lininės patalynės nereikėtų stipriai gręžti – taip išvengsite nepageidaujamų raukšlių.
Geriausia liną džiovinti natūraliai – lauke, pavėsyje. Tiesioginiai saulės spinduliai gali išblukinti ar net nelygiai pakeisti audinio spalvą. Taip pat liną galima džiovinti ir džiovyklėje, pasirinkus žemesnę temperatūrą ir trumpesnį laiką. Svarbiausia – neperdžiovinti audinio, nes išsausėjęs linas gali tapti šiurkštus.
Jei norite lyginti – tai darykite išvertus gaminį į blogąją pusę. Venkite aukštos temperatūros, nes nuo karšto lygintuvo ant audinio gali atsirasti blizgios dėmės. Visgi linas yra natūraliai elegantiškas – net ir nelygintas atrodo estetiškai. Jei pasirinkote specialiai glamžytą lino audinį – jo lyginti nereikia ir net nerekomenduojama.
Išvada: patikimas pasirinkimas kiekvienam sezonui
Lininė patalynė – puikus pasirinkimas visais metų laikais, o ypač vasarą, kai svarbus vėsinantis efektas. Ji natūrali, maloni prisilietimui, puikiai sugeria drėgmę ir leidžia odai kvėpuoti. Be to, šis audinys žavi savo ilgaamžiškumu, subtiliu dizainu ir paprasta priežiūra.
Rinkdamiesi lininę patalynę, investuojate į komfortą, sveikesnį miegą ir estetiką, kuri puoš jūsų miegamąjį daugelį metų.
Dalintis:
SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.