Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 40 eur 

Vaistažolės, kurios padės užmigti: natūralūs būdai miego gerinimui

2023 11 09

Visiems yra buvę tokių naktų, kai, nepaisant visų pastangų nuraminti įsisiautėjusį protą, jis blaškosi iki pat ryto. Tyrimai rodo, kad raktas į gerą miegą gali būti paprastas raminantis ritualas prieš miegą. Nors visi norėtume prabangos kas vakarą mirkti vonioje, žinome, kad gali būti sunku rasti net penkias minutes atsipalaiduoti prieš miegą. Gera žinia: Atlikome darbą už jus ir radome paprastų būdų, kaip atsipalaiduoti, kurie nereikalauja daug laiko. Vienas iš mums patinkančių būdų - aromaterapija ir žolynai. Čia dalijamės septyniomis natūraliomis žolelėmis, kurios padeda geriau pailsėti - ir kaip jas efektyviausiai naudoti.

Levandos

Geriausiai tinka: Užmigti

Levandos padeda žmonėms užmigti jau tūkstančius metų. Ši nedidelė violetinė gėlė yra viena iš dažniausiai naudojamų žolelių - iš jos galima gaminti eterinius aliejus, kvepalus, įtrintus produktus, žvakes ir beveik viską. Ji naudojama įvairiais tikslais, įskaitant skausmų malšinimą, dezinfekavimą ir dezodoravimą, beprotybės nuraminimą ir, žinoma, nemigos prevenciją.

Geriausia, kai: Geriausiai tinka, kai purškiama ant patalynės.

Levandos taip pat yra antibakterinės priemonės, todėl padeda išlaikyti jūsų patalynę gaivią. Pasigaminkite purškalą patys, sumaišydami 15-20 lašų levandų eterinio aliejaus su alkoholiu, kuris veikia kaip emulsiklis.

Ramunėlės

Geriausiai tinka: Atpalaiduojanti

Daugeliui ramunėlių arbata didžiąją mūsų gyvenimo dalį buvo pagrindinis naktinis gėrimas. Taip yra todėl, kad ši gėlė pasižymi neįtikėtinai švelnia ir veiksminga raminamąja galia. Ekspertai ją vadina "labiausiai raminančiu augalu pasaulyje", o daugelis sako, kad ji taip pat apsaugo nuo košmarų.

Geriausia, kai: Gerti kaip arbatą

Būtinai užplikytą arbatą uždenkite, kad ji neišgaruotų, o tai gali sumažinti užpilo veiksmingumą. Prieš perkošdami palikite pastovėti bent 10 minučių. Taip pat galite pabandyti šalia pagalvės padėti ramunėlių aliejuje pamirkytą vatos gumulėlį, kad pasiektumėte tą patį poveikį.

Valerijono šaknis

Geriausiai tinka: Ramina lenktyniaujantį protą

Nuo pat žmonijos pradžios beveik visos civilizacijos, įskaitant kinus, indus, graikus ir romėnus, vartojo valerijoną kaip raminamąjį vaistą. Tai neįtikėtinai galingas augalas (viduramžiais valerijono šaknis kartais buvo vadinama "Viskas gydo"), kuris gali būti naudojamas nerimui gydyti, nervingumui mažinti, raumenų spazmams malšinti ir kt.

Geriausia, kai: Geriausiai tinka vartoti kaip tabletę.

Pati žolė gana smirdi ir nėra labai skani, todėl rekomenduojama vartoti kapsules. Vartokite nuo 300 iki 900 miligramų likus maždaug valandai iki miego. Valerijono šaknis taip pat galima paruošti į arbatą, jei galite pakęsti kvapą. Tyrimai rodo, kad valerijono šaknis veiksmingiausia, jei vartojama kasdien kelias savaites, nors kai kuriems po tokio nuoseklaus vartojimo gali išsivystyti tolerancija, todėl geriausia ją kaitalioti su kitomis žolelėmis.

Kalifornijos aguona

Geriausiai tinka: Geriausiai tinka: neramumui ir nerimui malšinti

Priešingai nei kitų rūšių aguonos (prisiminkite Dorotę ir jos komandą prieš pat patekimą į Smaragdo miestą), nuo Kalifornijos aguonų neapsinuodysite; jose yra labai, labai nedaug opiatų. Jos gali padėti jums užmigti naktį, nes veikia kaip švelnus raminamasis ir nerimą mažinantis vaistas.

Geriausia, kai: Naudojama kaip tinktūra

Tinktūros dažnai yra pats geriausias būdas vartoti bet kokią žolelę, o aguonos - ne išimtis. Vartokite po 30-40 lašų du kartus per dieną; antrąją dozę vartokite prieš miegą.

Pasiflorai

Geriausiai tinka: Padeda dažnai besibeldžiantiems miegoti visą naktį

Iki 1978 m., kai buvo nuspręsta, kad nepakanka tyrimų, įrodančių jų veiksmingumą, pasifloras kaip be recepto parduodamą priemonę miegui palaikyti, rėmė FDA. Tačiau tai nesustabdė būrio šalininkų, kurie giria pasiflorą kaip natūralų būdą nuraminti protą ir pagerinti miego kokybę.

Geriausia, kai: Gerti kaip arbatą arba tinktūrą

Arbatai gerkite po 2-5 g puodelyje kelis kartus per dieną, o tinktūrai - po 30-60 lašų (0,5-2 ml) tris kartus per dieną. Abiem atvejais paskutinę dozę išgerkite likus maždaug 30 minučių iki miego.

Ylang Ylang

Geriausiai tinka: Atpalaiduojantis

Manoma, kad ylang ylang aromatas veikia limbinę sistemą, t. y. smegenų sritį, kuri kontroliuoja nuotaiką ir daro įtaką nervų sistemai. Ylang ylang kvapas gali skatinti atsipalaidavimą ir mažinti kraujospūdį.

Geriausia, kai: Naudojamas kaip eterinis aliejus

Išbandykite ylang ylang eterinį aliejų praskiesti kitu aliejumi, pavyzdžiui, migdolų aliejumi, ir tepti tiesiai ant odos arba įlašinkite kelis lašus į vonią prieš miegą. Taip pat galite užlašinti kelis lašus ant patalynės arba ant audinio šalia lovos. Puikiai tinka ir difuzorius.

Citrinų balzamas

Geriausiai tinka: Skatina ramybę ir atsipalaidavimą bei mažina nerimą

Šis mėtų išvaizdos augalas kaip lengvas raminamasis vaistas, padedantis žmonėms užmigti, naudojamas nuo tamsiųjų amžių. Pagrindinė jo savybė yra eugenolis - natūrali aliejinė medžiaga, randama lapuose, kuri gali sukelti miegą.

Geriausia, kai: Geriausiai tinka vartoti kartu su kitomis miegą padedančiomis žolelėmis, pavyzdžiui, ramunėlėmis ar valerijono šaknimis.

Džiovintą melisą galima naudoti beveik visais įmanomais būdais. Pasigaminkite atpalaiduojančios arbatos iš 1,5-4,5 g (mes išbandytume ramunėlių ir melisos mišinį) arba kasdien išgerkite 60 lašų melisos tinktūros

Savashome LT

SAVASHOME puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.