Viskas apie knarkimą ir kaip jį sustabdyti
Pagalvės buvo sukurtos geresniam miegui, o ne partnerio knarkimui slopinti. Knarkimas, apibrėžiamas kaip "triukšmingas kvėpavimas miego metu", gali trukdyti knarkiančiajam ir ypač jo partneriui lovoje.
Kas sukelia knarkimą?
Miego metu gerklės raumenys atsipalaiduoja ir susiaurėja, o liežuvis nusileidžia atgal giliau į burną. Kai įkvepiate, atsipalaidavusiuose burnos ir gerklės raumenyse atsiranda vibracijos. Šie virpesiai sukelia knarkimo garsą, kuris gali būti švelnus, o kai kuriais atvejais - kaip krovininio traukinio. Kuo siauresni kvėpavimo takai, tuo labiau vibruoja gerklės raumenys ir tuo garsiau skamba knarkimas. Kartais gerklės sienelės ir aplinkiniai audiniai visiškai suyra ir užblokuoja kvėpavimo takus, sukeldami potencialiai pavojingą būklę, vadinamą obstrukcine miego apnėja. Tai rimta būklė, turinti neigiamų pasekmių sveikatai.
Yra keletas knarkimo rizikos veiksnių, įskaitant lytį (vyrams knarkimo rizika yra didesnė nei moterims), įprastus senėjimo procesus, dėl kurių atsipalaiduoja gerklės raumenys, anatomines nosies ir gerklės anomalijas (pavyzdžiui, padidėjusias tonziles ar nosies polipus) arba būkles, dėl kurių kyla kvėpavimo takų uždegimas (pavyzdžiui, kvėpavimo takų infekcija ar sezoninė alergija). Kai kuriems žmonėms svarbi miego padėtis; dauguma mažiau knarkia, kai negulėdami ant nugaros. Dėl raumenis atpalaiduojančio poveikio vakare išgertas alkoholis taip pat gali padidinti knarkimo tikimybę. Vienas didžiausių pavojų yra nutukimas, ypač papildomas riebalinis audinys aplink kaklą. Knarkimo tikimybė gali padidėti net ir gana raumeningiems vyrams, turintiems didelius kaklus.
Kada turėčiau kreiptis į gydytoją?
Ne bet koks knarkimas kelia nerimą, tačiau miego apnėja yra susijusi su daugeliu neigiamų pasekmių sveikatai. Šiai būklei gali būti priskiriami dėmesio, atminties ir koncentracijos sutrikimai dienos metu, padidėjusi autoavarijų rizika ir didesnė širdies ir kraujagyslių ligų grėsmė. Jei jūs arba jūsų partneris įtaria, kad knarkimas yra problema, svarbu ją patikrinti. Jei nesate tikri, ar knarkimas yra problema, apsvarstykite šiuos klausimus:
Ar esate pernelyg mieguistas dienos metu?
Ar jums rytais skauda galvą?
Ar turite antsvorio?
Ar jaučiatės pavargę, kad ir kiek laiko leidžiate sau miegoti?
Ar pasikeitė jūsų dėmesys, koncentracija ar atmintis
Ar Jūs arba kas nors kitas pastebėjote kvėpavimo pertrūkių miego metu?
Jei į bet kurį iš šių klausimų atsakėte teigiamai, patartina apsilankyti pas gydytoją ir pasitarti dėl siuntimo atlikti naktinį miego tyrimą. Jie nėra patys smagiausi, tačiau tai geriausias būdas miego specialistams tiksliai įvertinti, kaip tiksliai naktį yra apsunkinti jūsų kvėpavimo takai. Ši informacija svarbi - kai kurie žmonės per valandą sustoja kvėpuoti daugiau nei 100 kartų (ir to nežino!).
Prisipažįstu - aš knarkiu! Ką galiu dėl to padaryti?
Jei jūs arba jūsų partneris knarkia, nesijaudinkite. Yra sprendimų, kurie pakeis arba visam laikui išspręs šią problemą:
Pažvelkite į savo gyvenimo būdą. Ar turite antsvorio? Vakare geriate alkoholį? Knarkiate dėl alergijos? Kartais pakanka pakeisti gyvenimo būdo veiksnius, kad problema būtų išspręsta.
Lengvo knarkimo atveju išbandykite baltojo triukšmo aparatą, ausų kištukus arba ventiliatorių.
Chirurgija. Kai kuriais atvejais gydytojai atlieka nosies ar gerklės laisvų audinių operaciją, kad sumažintų vibracijos, sukeliančios garsų knarkimą, tikimybę.
Burnos arba nosies aparatai, paprastai juos sukonstruoja odontologas.
Dėvėkite CPAP (nuolatinio teigiamo slėgio kvėpavimo takuose aparatą). Šie aparatai pritaikomi pagal užsakymą miego apnėjos klientams ir dažnai yra vienintelis tikras sprendimas vidutinio sunkumo ir sunkiems apnėjos atvejams.
Knarkimas gali kelti nepatogumų, tačiau nėra jokios priežasties, kodėl jis turėtų trukdyti tinkamai išsimiegoti. Saldžių sapnų!
Jei ieškote prekių savo miegui apsilankykite Savashome puslapyje.