Šviesos stiprumas mūsų akims gali daryti įtaką miego kokybei. Ne veltui vakarais nerekomenduojama naudoti telefonų ir kompiuterių su ryškiais ekranais. Prieš miegą geriau rinktis neryškią, blankią švieselę, taip organizmui siunčiant signalą apie artėjantį nakties miegą. Tinkamai parinktas apšvietimas gali turėti įtakos bandant lengviau užmigti. Lygiai taip pat jis gali turėti įtakos ankstyvą, šviesų vasaros rytą, nesėkmingai norint dar ilgiau pamiegoti. Miegamajame neturint šviesos nepraleidžiančių užuolaidų arba naktinių roletų, ženkliai pigesne alternatyva gali tapti miego akiniai. Šilkiniai miego akiniai nepraleidžia šviesos, todėl net šviečiant ankstyvai pavasarinei saulei į miegamojo langus, šviesa miego neišsklaidys. Tiems, kas mėgsta užmigti pietų miegui, šilkiniai miego akiniai yra ideali dovana. Pusvalandžio ar valandos dienos miegas taps kur kas kokybiškesniu, kuomet jo neblaškys dienos šviesa.
Šilkiniai miego akiniai itin mėgstami keliautojų, ilgų naktinių skrydžių metu tai tampa išsigelbėjimu norint užmigti bent porai valandų. Šilkiniai miego akiniai turėtų atsirasti ant kiekvieno miego staliuko ne tik dėl to, kad nepraleidžia šviesos, tačiau ir dėl to, nes yra labai tinkami mūsų veido odai. Šilko audinys nuo seno yra ypatingai vertinamas, o ankstesniais laikais šilko audinį paliesti garbę turėdavo tik karaliai.
Šilkas ir dabar yra labai vertinama medžiaga. Dėl slidumo audinio trintis yra beveik neįmanoma, jis nesiglamžo. Tai reiškia, kad ne tik ant šilko nelieka raukšlių, bet ir ant veido odos. Ilgalaikėje perspektyvoje miegant su šilkiniais akiniais, raukšlių ant veido susidarys mažiau.
Taip pat, lyginant su medvilne, šilkas beveik nesugeria drėgmės. Šilką priglaudus prie akių srities, naktiniai kremai, prabangus serumai, paakių kremai lieka ant veido, o ne susigeria į medžiagą. Tai ne mažiau svarbi šilko savybė, nes miegant ant medvilnės užvalkalo, medžiaga nuo veido sugeria ne tik naktinį kremą, bet ir veido drėgmę. Dėl to dažnas skundžiasi dehidratuota, sausa veido ir kūno oda.
Šilkas turi antibakterinių savybių. Lyginant su kitomis medžiagomis, šis audinys nėra linkęs kaupti dulkių, bakterijų. Dėl to šilkas labai tinka veido ir kūno odai, jis mažina spuogų atsiradimą, dėl to yra toks mėgstamas jaunų žmonių tarpe, kurie turi problemų su veido oda. Šilkiniai miego akiniai labai tinka jautrias akis turintiems žmonėms, taip pat tiems, kurių sritis aplink akis yra jautresnė, o oda plonesnė. Nors šilkas yra ypač plonas ir delikatus audinys, jis yra neįtikėtinai stiprus ir patvarus. Taip pat šilkas yra beveik toks pats šiltas, kaip ir vilna, tačiau dėl termoreguliacinių savybių vasarą neleidžia odai prakaituoti, o žiemą - maloniai šildo.